Våra butiker

Välkommen till oss i Malmö

INFORMATION

Lättillgängligt, på Stenyxegatan 31 nära Ringvägen vid Fosieby industriområde, ligger vår malmöbutik.

Här hittar du det mesta för renovering, till- eller ombyggnad. Vi har ett komplett sortiment av kakel, klinker, mosaik samt vissa typer av natursten, men erbjuder dig även badrumsinredning, duschar och badkar. Passa på att titta på vår utställning där våra hantverkare har monterat kreativa kombinations-lösningar, med kakel och badrumsmöbler, för att hjälpa dig att hitta din stil.

KONTAKTUPPGIFTER

Svenska Kakel Malmö AB
Stenyxegatan 31
213 76 Malmö

Telefon: 040 685 34 00
E-mail: malmo@svenskakakel.se
Karta: hittar du här.

Öppettider

  • Butik mån-fre 9-18
  • Butik lör 10-15

  • Proffsbutik & Lager mån-fre 7-18
  • Proffsbutik & Lager lör 10-15

  • 23/12 Lille Julafton (lör) Stängt
  • 25/12 Juldagen (mån) Stängt
  • 26/12 Annandag jul (tis) Stängt
  • 29/12 Inventering (fre) Stängt
  • 30/12 Klämdag (lör) Stängt
  • 1/1-18 Nyårsdagen (mån) Stängt

Personal i Malmö

 

Lars Jehlbo

Lars Jehlbo

Projektansvarig Projektansvarig säljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0705 42 11 52 lasse@svenskakakel.se
Martin Svenby

Martin Svenby

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0705 46 34 40 martin@svenskakakel.se
Camilla Linander

Camilla Linander

Projektkoordinator Innesäljare med central roll för service till såväl kunder som projektsäljare Tel: 040 685 34 44 camilla@svenskakakel.se
Robert Larsen

Robert Larsen

Teknikansvarig Ansvarig inom Teknik / Byggkemi, Sverige Tel: 0705 66 79 97 robban@svenskakakel.se
Kim Madsen

Kim Madsen

Säljare Proffskund Säljare med inriktning mot proffskunder samt småhustillverkare. Tel: 0734 44 05 53 kim@svenskakakel.se
Lars Lindberg

Lars Lindberg

Säljare Proffskund Säljare med inriktning mot proffskunder Tel: 040 685 34 55 lars.l@svenskakakel.se
Niclas Engdahl

Niclas Engdahl

Butiksansvarig Tel: 040 685 34 45 niclas@svenskakakel.se
Emelie Nordqvist

Emelie Nordqvist

Butikssäljare Tel: 040 685 34 41 emelie@svenskakakel.se
Emelie Sassler

Emelie Sassler

Butikssäljare Tel: 040 685 34 47 emelie.s@svenskakakel.se
Kalle Sjögren

Kalle Sjögren

Butikssäljare Tel: 040 685 34 57 kalle@svenskakakel.se
Petra Nilsson

Petra Nilsson

Butikssäljare Tel: 040 685 34 49 petra@svenskakakel.se
Andreas Larsen

Andreas Larsen

Lageransvarig Tel: 040 685 34 58 andreas.l@svenskakakel.se
Christoffer Hellgren

Christoffer Hellgren

Lager Tel: 040 685 34 59 christoffer@svenskakakel.se
Jörgen Larsen

Jörgen Larsen

Lager Tel: 040 685 34 54 jorgen@svenskakakel.se
Tobias Bjursell

Tobias Bjursell

Lager Tel: 040 685 34 56 tobias.b@svenskakakel.se