Våra butiker

Välkommen till oss i Helsingborg

INFORMATION

Vår helsingborgsbutik, tillika Huvudkontor, ligger på Lindaregatan 1 i Ödåkra, strax norr om staden, och är en av de största leverantörerna i regionen.

Här hittar du det mesta för renovering, till- eller ombyggnad. Vi har ett komplett sortiment av kakel, klinker, mosaik samt vissa typer av natursten, men erbjuder dig även badrumsinredning, duschar och badkar. Låt dig inspireras av vår utställning där vi monterat kreativa kombinationslösningar, med kakel och badrumsmöbler, för att hjälpa dig att hitta din stil.

KONTAKTUPPGIFTER

Svenska Kakel Helsingborg AB
Lindaregatan 1
254 75 Ödåkra

Telefon: 042 400 57 00
E-mail: hbg@svenskakakel.se
Karta: hittar du här.

Öppettider

  • Butik mån-fre 10-18
  • Butik lör 10-14

  • Proffsbutik & Lager mån-fre 7-18
  • Proffsbutik & Lager lör 10-14
  • 3/11 Alla helgons dag (lör) Stängt




Personal i Helsingborg

 

Kenneth Ljungdahl

Kenneth Ljungdahl

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0765 27 24 19 kenneth@svenskakakel.se
Lena Karlsson

Lena Karlsson

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0702 84 56 40 lena@svenskakakel.se
Carl-Johan Kvist

Carl-Johan Kvist

Projektkoordinator Innesäljare med central roll för service till såväl kunder som projektsäljare Tel: 042 32 94 61 calle@svenskakakel.se
Emilia Bergman

Emilia Bergman

Projektkoordinator Föräldraledig Tel: 042 400 57 83 emilia@svenskakakel.se
Bertil Persson

Bertil Persson

Säljare Proffskund Säljare med inriktning större plattsättningskunder Tel: 0706 19 99 53 bertil@svenskakakel.se
Mikael Sjöbeck

Mikael Sjöbeck

Säljare Proffskund Säljare med inriktning mot proffskunder samt småhustillverkare. Tel: 0723 52 95 91 mikael.s@svenskakakel.se
Peter Svensson

Peter Svensson

Säljare Proffskund Innesäljare med inriktning mot proffskunder Tel: 042 400 57 77 peter.s@svenskakakel.se
Johanna Sandberg

Johanna Sandberg

Butiksansvarig Tel: 042 400 57 81 johanna@svenskakakel.se
Conrad Persson

Conrad Persson

Butikssäljare Tel: 042 400 57 82 conrad@svenskakakel.se
Marie Nirfelt

Marie Nirfelt

Butikssäljare Tel: 042 400 57 69 marie.n@svenskakakel.se
Peter Roos

Peter Roos

Butikssäljare Butikssäljare med ansvar för tillvalshantering Tel: 042 400 57 68 peter.r@svenskakakel.se
Ulf Palmgren

Ulf Palmgren

Logistikansvarig Huvudansvarig för koncernens logistik och lagerhållning Tel: 042 400 57 76 ulf@svenskakakel.se
Alexander Svensson

Alexander Svensson

Inköp/Logistik Tjänstledig Tel: 042 400 57 84 alex@svenskakakel.se
Caroline Ullmark

Caroline Ullmark

Inköp/Logistik Tel: 042 400 57 84 caroline@svenskakakel.se
Yvonne Bergkvist

Yvonne Bergkvist

Inköp/Logistik Tel: 042 400 57 67 yvonne@svenskakakel.se
Fredrik Dorup

Fredrik Dorup

Lageransvarig Tel: 042 400 57 85 fredrik@svenskakakel.se
Jannis Grigoriadis

Jannis Grigoriadis

Lager Tel: 042 400 57 85 jannis.g@svenskakakel.se
Jimmy Linde

Jimmy Linde

Lager Tel: 042 400 57 85 jimmy@svenskakakel.se
Lukas Jönsson

Lukas Jönsson

Lager Tel: 042 400 57 85 lukas.j@svenskakakel.se
Marcus Sigfridsson

Marcus Sigfridsson

Lager Tel: 042 400 57 85 sigge@svenskakakel.se
Roger Green

Roger Green

Lager Tel: 042 400 57 85 roger@svenskakakel.se
Urban Bryngelsson

Urban Bryngelsson

Lager Tel: 042 400 57 85 urban@svenskakakel.se