Våra butiker

Välkommen till oss i Halmstad

INFORMATION

Vår butik ligger lättillgängligt på Verkstadsgatan 6 i centrala Halmstad. Vi har nu gjort en komplett ombyggnad av vår butik för att möta alla våra kunders behov och vi är mycket stolta över slutresultatet. Här hittar du det mesta för renovering, till- eller ombyggnad. Vi har ett komplett sortiment av kakel, klinker, mosaik samt vissa typer av natursten, men erbjuder dig även badrumsinredning, duschar och badkar. Välkommen in och låt dig inspireras av vår nya utställning.

KONTAKTUPPGIFTER

Svenska Kakel Halmstad AB
Verkstadsgatan 6
302 62 Halmstad

Telefon: 035 240 24 00
E-mail: halmstad@svenskakakel.se
Karta: hittar du här.

Öppettider

  • Butik mån-fre 10-18
  • Proffsbutik & Lager mån-fre 6.30-18

  • 25/12 Juldagen (mån) Stängt
  • 26/12 Annandag jul (tis) Stängt
  • 1/1-18 Nyårsdagen (mån) Stängt

Personal i Halmstad

 

Ulf Nilsson

Ulf Nilsson

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0702 35 58 85 ulf.n@svenskakakel.se
Jenny Gustafsson

Jenny Gustafsson

Projektkoordinator Innesäljare med central roll för service till såväl kunder som projektsäljare Tel: 035 240 24 21 jenny.g@svenskakakel.se
Jonas Svensson

Jonas Svensson

Säljare Proffskund Jonas delar ansvaret för proffsbutik och lager tillsammans med Thomas Eriksson Tel: 035 240 24 22 jonas@svenskakakel.se
Thomas Eriksson

Thomas Eriksson

Säljare Proffskund Thomas delar ansvaret för proffsbutik och lager tillsammans med Jonas Svensson Tel: 035 240 24 17 thomas.e@svenskakakel.se
Carina Ekvall

Carina Ekvall

Butikssäljare Tel: 035 240 24 23 carina.e@svenskakakel.se
Christina Christiansson

Christina Christiansson

Butikssäljare Tel: 035 240 24 24 christina@svenskakakel.se
Jessika Bäckström

Jessika Bäckström

Butikssäljare Tel: 035 240 24 24 jessika@svenskakakel.se