Våra butiker

Välkommen till oss i Göteborg

INFORMATION

Vår göteborgsbutik ligger på Argongatan 18 i Mölndal, strax söder om staden, och är en av de största i Skandinavien.

Här hittar du det mesta för renovering, till- eller ombyggnad. Vi har ett komplett sortiment av kakel, klinker, mosaik samt vissa typer av natursten, men erbjuder dig även badrumsinredning, duschar och badkar. Passa på att titta på vår utställning. Våra hantverkare har monterat kreativa kombinations- lösningar, med kakel och badrumsmöbler, för att hjälpa dig att hitta din stil.

KONTAKTUPPGIFTER

Svenska Kakel Göteborg AB
Argongatan 18
431 53 Mölndal

Telefon 031 86 64 40
E-mail: gbg@svenskakakel.se
Karta: hittar du här.

Öppettider

  • Butik mån-fre 9-18
  • Butik lör 10-15

  • Proffsbutik & Lager mån-fre 6.30-18
  • Proffsbutik & Lager lör 10-15
  • 6/6 Sveriges nationaldag (ons) Stängt
  • 22/6 Midsommarafton (fre) Stängt
  • 23/6 Midsommardagen (lör) Stängt


Personal i Göteborg

 

Anders Törnqvist

Anders Törnqvist

Projektsäljare Projektsäljare mot byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0705 84 11 50 anders@svenskakakel.se
Jesper Tunbratt

Jesper Tunbratt

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0706 36 64 46 jesper@svenskakakel.se
Nicholas Ymén

Nicholas Ymén

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0703 86 64 43 nicholas@svenskakakel.se
Helena Eriksson

Helena Eriksson

Projektkoordinator Innesäljare med central roll för service till såväl kunder som projektsäljare Tel: 031 86 64 45 helena.e@svenskakakel.se
Eric Bäckström

Eric Bäckström

Säljare Proffskund Tel: 031 86 64 55 erik@svenskakakel.se
Joakim Runsteen

Joakim Runsteen

Säljare Proffskund Tel: 031 86 64 56 joakim.r@svenskakakel.se
Mikael Carlsson

Mikael Carlsson

Butiksansvarig Tel: 031 86 64 47 mikael@svenskakakel.se
Anna Tandrup

Anna Tandrup

Butikssäljare Föräldraledig Tel: 031 86 64 36 anna.t@svenskakakel.se
Erika Erdmann

Erika Erdmann

Butikssäljare Tel: 031 86 64 32 erika@svenskakakel.se
Fredrik Svensson

Fredrik Svensson

Butikssäljare Tel: 031 86 64 48 fredrik.s@svenskakakel.se
Matilda Lundblad

Matilda Lundblad

Butikssäljare Tel: 031 86 64 36 matilda@svenskakakel.se
Oliver Wagner

Oliver Wagner

Butikssäljare Butikssäljare med ansvar för tillvalshantering Tel: 031 86 64 33 oliver@svenskakakel.se
Daniel Brandt

Daniel Brandt

Lageransvarig Tel: 031 86 64 51 daniel.b@svenskakakel.se
Annie Taube

Annie Taube

Lager Föräldraledig Tel: annie@svenskakakel.se
Emil Markgren

Emil Markgren

Lager Tel: 031 86 64 52 emil@svenskakakel.se
Jimmy Lindblad

Jimmy Lindblad

Lager Tel: 031 86 64 35 jimmy.l@svenskakakel.se
Joakim Carlsson

Joakim Carlsson

Lager Tel: 031 86 64 59 joakim.k@svenskakakel.se
Peter Pulkki

Peter Pulkki

Lager Tel: 031 86 64 34 peter.p@svenskakakel.se