Våra butiker

Välkommen till oss i Göteborg

INFORMATION

Vår göteborgsbutik ligger på Argongatan 18 i Mölndal, strax söder om staden, och är en av de största i Skandinavien.

Här hittar du det mesta för renovering, till- eller ombyggnad. Vi har ett komplett sortiment av kakel, klinker, mosaik samt vissa typer av natursten, men erbjuder dig även badrumsinredning, duschar och badkar. Passa på att titta på vår utställning. Våra hantverkare har monterat kreativa kombinations- lösningar, med kakel och badrumsmöbler, för att hjälpa dig att hitta din stil.

KONTAKTUPPGIFTER

Svenska Kakel Göteborg AB
Argongatan 18
431 53 Mölndal

Telefon 031 86 64 40
E-mail: gbg@svenskakakel.se
Karta: hittar du här.

Öppettider

  • Butik mån-fre 9-18
  • Butik lör 10-15

  • Proffsbutik & Lager mån-fre 6.30-18
  • Proffsbutik & Lager lör 10-15
  • 23/12 Lille Julafton Öppet till kl. 14.00
  • 24-26/12 Stängt
  • 30/12 Inventering Stängt
  • 31/12 Nyårsafton Stängt

Personal i Göteborg

 

Bengt Davidsson

Bengt Davidsson

Affärschef Affärschef med totalansvar Göteborg Tel: 0723 52 64 31 bengt@svenskakakel.se
Anders Törnqvist

Anders Törnqvist

Projektsäljare Projektsäljare mot byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0705 84 11 50 anders@svenskakakel.se
Jesper Tunbratt

Jesper Tunbratt

Projektsäljare Projektsäljare mot arkitekter, byggbolag, fastighetsbolag samt övriga materialväljare Tel: 0706 36 64 46 jesper@svenskakakel.se
Helena Eriksson

Helena Eriksson

Projektkoordinator Innesäljare med central roll för service till såväl kunder som projektsäljare Tel: 031 86 64 43 helena.e@svenskakakel.se
Eric Bäckström

Eric Bäckström

Säljare Proffskund Tel: 031 86 64 55 erik@svenskakakel.se
Jonas Eriksson

Jonas Eriksson

Säljare Proffskund Tel: 031 86 64 54 jonas.e@svenskakakel.se
Mikael Carlsson

Mikael Carlsson

Butiksansvarig Tel: 031 86 64 47 mikael@svenskakakel.se
Anna Tandrup

Anna Tandrup

Butikssäljare Tel: 031 86 64 36 anna.t@svenskakakel.se
Fredrik Svensson

Fredrik Svensson

Butikssäljare Tel: 031 86 64 34 fredrik.s@svenskakakel.se
Marcus Strand

Marcus Strand

Butikssäljare Tel: 031 86 64 32 marcus.s@svenskakakel.se
Oliver Wagner

Oliver Wagner

Butikssäljare Tel: 031 86 64 33 oliver@svenskakakel.se
Sebastian Lindström

Sebastian Lindström

Butikssäljare Tel: 031 86 64 48 sebastian@svenskakakel.se
Joakim Runsteen

Joakim Runsteen

Inköp/Logistik Tel: 031 86 64 56 joakim.r@svenskakakel.se
Annie Taube

Annie Taube

Lageransvarig Tel: 031 86 64 85 annie@svenskakakel.se
Anton Niklasson

Anton Niklasson

Lagerman Tel: anton@svenskakakel.se
Carl Nordqvist

Carl Nordqvist

Lagerman Tel: 031 86 64 38 carl.n@svenskakakel.se
Joakim Carlsson

Joakim Carlsson

Lagerman Tel: 031 86 64 59 joakim.k@svenskakakel.se